wróć do wyboru edycji

Nasze dane

Hardcore Tattoo
Katarzyna Sipika - ponikowska
Sławkowska 12
31-019 Kraków

tel. kontaktowy: +48 534 797 224
adres e-mail: studio@hardcore-tattoo.pl

O nas

„Od tatuaży i od muzyki uzależniasz się jak od narkotyku. Jeżeli w coś wierzysz, jeżeli czymś żyjesz, to w końcu się tym stajesz.” (Vinnie Stigma, Agnostic Front) Pomysł na otworzenie studia tatuażu zrodził się w naszych głowach w 2008 r., kiedy uruchamialiśmy portal muzyczno-tatuatorski Hardcore Tattoo. Wiedzieliśmy, że tatuaże i muzyka to jest to, czym żyjemy. Wprowadzenie pomysłu w życie nie jest jednak takie proste. Tym bardziej, jeśli chce się stworzyć miejsce szczególne, miejsce z duszą. W końcu jednak udało się! W marcu 2013 roku Studio Hardcore Tattoo oficjalnie zaczęło swoją działalność. Początkowo w małym lokalu przy ul. Floriańskiej, by potem przenieść się na ul. Sławkowską 12, gdzie jesteśmy do tej pory. Co ważne, Hardcore Tattoo to nie jest po prostu studio tatuażu. To miejsce z niepowtarzalnym klimatem, gdzie spotykają się ludzie z pasją, gdzie poza zrobieniem tatuażu czy kolczyka można posłuchać dobrej muzyki i porozmawiać. Z racji tego, że organizujemy koncerty hardcore/punk, jest to też miejsce spotkań z kapelami. Chodzi nam przede wszystkim o to, żeby klient czuł się u nas jak wśród przyjaciół, a nie jak u osób tylko wykonujących usługę. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Pomagamy wybrać wzór, dopasowujemy go do konkretnej osoby, doradzamy. Aktualnie pracują u nas: Alex - https://goo.gl/SM1EzV Maciek - https://goo.gl/bwwPnS Sasza - https://goo.gl/vvz97L Weronika (uczy się) - https://goo.gl/A5FXEV Yaroslav - https://goo.gl/wQy1jBArtysta

Yaroslav

Yaroslav Skrypkin pochodzi z Zaporoża na Ukrainie. Tatuuje od 2010 r. Zaczynał w domu, potem pracował w kilku ukraińskich studiach. W styczniu 2016 r. przyjechał do naszego studia na guest spot. Nie znał ani słowa po polsku, ani po angielsku. Tak mu się spodobało, że zaczął uczyć się języka polskiego. W marcu 2016 r. znów nas odwiedził i został już na stałe. Specjalizuje się w pracach realistycznych. Najbardziej lubi tatuować portrety w kolorze. Często wykorzystuje też motywy rodem z horroru. Kiedy pracuje, słucha muzyki elektronicznej, od drum’n’bassów po ambient. W wolnych chwilach rysuje lub ćwiczy na siłowni. Czasem tworzy proste, muzyczne sample na komputerze.

Gdzie można mnie znaleźć ?


Chcesz umówić się na sesję podczas trwania festivalu ?

Napisz do mnieArtysta

Maciek

Zamiłowanie do sztuki i zdolności artystyczne ma w genach. Pochodzi z Brzeszcz, z artystycznej rodziny. Z wykształcenia technik technologii drewna. Studiował też malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2014 r. zapukał do nas, pytając o praktyki. Bardzo szybko z praktykanta zmienił się w tatuatora. Ma talent i jest coraz lepszy w tym, co robi. Uwielbia baśnie, bajki i kreskówki, szczególnie „Simpsonów”. Czyta komiksy i fascynują go superbohaterowie. Najbardziej lubi tatuować w ilustracyjno-bajkowo-baśniowym stylu. Dobrze czuje się w newschoolu i kolorach. Wieczorami i w wolne dni maluje. Słucha hardcora (jedną z jego ulubionych kapel jest Sick Of It All) i oldschoolowego rapu. Resetuje się grając na konsoli.

Gdzie można mnie znaleźć ?


Chcesz umówić się na sesję podczas trwania festivalu ?

Napisz do mnieArtysta

Weronika

Młodziutka tatuatorka, i ze względu na wiek, i ze względu na staż pracy. Cztery lata chodziła do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie. Od dawna chciała tatuować, ale jakoś ciągle brakowało okazji. W wakacje 2016 r. trafiła do nas na praktyki. I tak się zaczęło. Dużo rysowała, podglądała tatuatorów przy pracy. W końcu sama sięgnęła po maszynkę i od tego czasu w jej pracach widać ciągłe postępy. Jest sumienna i zdecydowana, z uporem dąży do wytyczonego sobie celu. Dobrze czuje się w neotraditionalu. Lubi w tatuażu wyraźne kolory, zdefiniowane formy, motywy roślinno-zwierzęce. Uwielbia prace Teresy Sharpe i Briana Floresa. Lubi używać tradycyjnych maszynek cewkowych za klimat, jaki daje ich charakterystyczny dźwięk. Mimo że na to nie wygląda, jest fanką mocnych muzycznych brzmień. Słucha crust punka i black metalu. Jedyny straight edge w naszej ekipie. Bycie sxe to dla niej przede wszystkim świadome życie.

Gdzie można mnie znaleźć ?


Chcesz umówić się na sesję podczas trwania festivalu ?

Napisz do mnie