wróć do wyboru edycji
Opublikowano 12 wrzesień 2018


Po raz pierwszy w Łodzi wystawa zbiorów dr Mariusza Snopka, pt. "DZIARY, FAJANS, TWÓRCZOŚĆ ZZA KRAT"!

Dr Mariusz Snopek - adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Resocjalizacyjnej, specjalista w różnorodnych formach naznaczania (zdobienia i piętnowania) ciała w środowisku wolnościowym oraz izolowanym przygotował wyjątkową wystawę składającą się ze zbiorów zarekwirowanych więźniom podczas przeszukań cel mieszkalnych.

Podczas Łódź Tattoo Days będziecie mogli poznać symbolikę wzorów więziennych, dowiedzieć się czym jest Fajans, obejrzeć obrazy malowane przez znanych przestępców podczas odbywania kar pozbawienia wolności.

Wystawa Terenowa Polish Tattoo Museum

Cała wystawa organizowana jest pod opieką Piotra Wojciechowskiego i jego Muzeum Tatuażu w Gliwicach. Stanowi jedyny w Polsce zbiór eksponatów, w całości związany z historią sztuki tatuażu. Jest to owoc wieloletniej pasji kolekcjonerskiej redaktora magazynu TATUAŻ - CIAŁO I SZTUKA, dzięki której w oryginale można oglądać: plemienne narzędzia do tatuowania z różnych stron świata; zbiór elektrycznych maszynek od początków XX w. po czasy współczesne; ksiegozbiór publikacji dotyczących tatuażu od XVIII w.; kolekcja japońskich drzeworytów ukiyo-e z XIX w.; ręcznie wykonywanych motywów na tatuaż (tzw. tattoo flash) z przestrzeni całego XIX stulecia; liczne litografie, fotografie i pocztówki z poprzednich stuleci... Słowem wszystko, co ma jakikolwiek związek z tatuażem i ilustruje jego bogatą historię.

NIE PROMUJEMY ZJAWISKA TATUAŻU WIĘZIENNEGO - przybliżamy kulturowe znaczenie Tatuażu w jego historii w celu edukacji i zrozumienia jego znaczenia w różnych cywilizacjach i grupach społecznych.

Przyjdź i zobacz oryginalne artefakty prosto z więzienia!

Galeria wpisu
Podziel się z innymi