wróć do wyboru edycji
Opublikowano 04 wrzesień 2018

Quebonafide zagra koncert podczas tegorocznej edycji Łódź Tattoo Days,
Zapraszamy na to widowiskowe i energetyczne show!


Quebonafide to pochodzący z Ciechanowa raper oraz założyciel wytwórni płytowej QueQuality.

Jego twórczość charakteryzuje się świeżym spojrzeniem na rap, niekonwencjonalnym i często eksperymentalnym flow, dopracowaną techniką rymowania, a wszystko to z zachowaniem refleksyjności tekstów. Te cechy łączy w sobie 'Ezoteryka' – debiutancki album artysty pokrył się złotem już w pre-orderze, a po kilku miesiącach osiągnął status platynowej płyty.

Po wydaniu 'Ezoteryki' Quebonafide wraz z Wesołą Ekipą (KrzyKrzysztof oraz DJ Myszka) zagrali blisko 200 koncertów w Polsce I za granicą. Widowiskowe i energetyczne show stały się wizytówką rapera.

Przez blisko 2 lata Quebonafide pracował nad nowym albumem. Inspiracją do kolejnych nagrań stały się dalekie podróże. Odwiedził m.in. Japonię, RPA, Meksyk, Tajlandię, Islandię, USA czy Australię. Efektem przemyśleń i podróżniczych doświadczeń jest album 'Egzotyka', który ukazał się nakładem QueQuality w dniu 9 czerwca 2017 roku. Jeszcze przed premierą osiągnął status platynowej płyty.

W ostatnim okresie prac nad 'Egzotyką' Quebonafide przygotował dwa projekty w formie EP, oraz DVD ze wszystkimi teledyskami do płyty, jako podziękowanie i prezent dla fanów zamawiających album w preorderze. Jest to zabieg bez precedensu. Album 'Egzotyka' został najlepiej sprzedającym się, polskim albumem w roku 2017 wg oficjalnej listy sprzedaży OliS.

W kwietniu 2018 roku Quebonafide, razem z Taco Hemingway'em, jako duet Taconafide, wydali album
pt. 'Soma 0,5 mg'. Projekt został zwieńczony trasą koncertową obejmującą 7 największych miast Polski.
Wydarzenia muzyczne były bezprecedensowe w swojej skali.

Album w ciągu kilku tygodniu pokrył się podwójną platyną.

Galeria wpisu
Podziel się z innymi