wróć do wyboru edycji

Nasze dane

MILADELIC
Małgorzata Bańkowska
Św. wincentego 114 / 239
03-291 Warszawa

tel. kontaktowy: +48 507 152 281
adres e-mail: miladelic@miladelic.com

O nas

MILADELIC - Custom t-shirts, bags and shoes. Ręcznie malowane koszulki, torby wojskowe oraz buty. Wszystkie motywy w wykonaniu artystki Małgorzaty Bańkowskiej w jej niepowtarzalnym stylu. Do tego upcyklingowe torby wojskowe z zaimplementowanymi motywami ze starych, kultowych koszulek.Artysta

Małgorzata Bańkowska

Małgorzata Bańkowska maluje od zawsze, odkąd pamięta. W jej twórczości dominuje erotyka, fetysz przeplatane motywami militarnymi, biomechaniką oraz medyczną porażką. Jej prace przedstawiają głównie kobiety. Kobieta maszyna, kobieta piękna nawet bez rąk i nóg jest bardzo użyteczna i kreatywna. Psychodeliczny i nieco zagubiony klimat pełen lalek. Maluje o tym, co w jakiś sposób ją dotyka, przeraża albo zwyczajnie zachwyca i intryguje. Lubi ten stan, kiedy w głowie tworzy się już jakiś zarys... wtedy robi pierwsze szkice, zapiski. Ten pierwszy zamysł często odbiega od efektu końcowego, ale ta droga jest najciekawsza. Jak twierdzi - samo tworzenie to ciężka robota intelektualna. Jej prace wzbudzają kontrowersje, zwłaszcza grafiki, ale są prawdziwe nawet w tej swoje surrealistycznej masce... Nie lubi mówić o sobie i o obrazach, ważna jest tajemnica, rozmowa z widzem, bo przecież autor poprzez sztukę prowadzi dialog. Tego "czegoś" nie da się po prostu opisać, nazwać. Gdyby można było użyć języka, sztuka nie byłaby potrzebna. Każdy sam musi odnieść się do tego, co widzi, to taka próba uchwycenia tego, co nieuchwytne.

Gdzie można mnie znaleźć ?


Chcesz umówić się na sesję podczas trwania festivalu ?

Napisz do mnieArtysta

MILADELIC Custom T-Shirts

Ręcznie malowane koszulki, wykonane ręką Małgorzaty Bańkowskiej.

Gdzie można mnie znaleźć ?


Chcesz umówić się na sesję podczas trwania festivalu ?

Napisz do mnieArtysta

MILADELIC Custom Military Bags

Klasyczne, kultowe torby polowe modyfikowane przez Jacka Bańkowskiego zgodnie z zasadami upcyklingu. Końcowy wyrób powstaje w połączeniu ze starymi, kultowymi koszulkami, przez co dostają one swoje nowe życie. Czasami do prac wykorzystywane są motywy malowane ręcznie na pozyskanych z dobrej jakości koszulek kawałkach materiału. Malowaniem zajmuje się Małgorzata Bańkowska.

Gdzie można mnie znaleźć ?


Chcesz umówić się na sesję podczas trwania festivalu ?

Napisz do mnieArtysta

SluT-ShirtGdzie można mnie znaleźć ?