wróć do wyboru edycji

Nasze dane

SIGIL TATTOO
Www.sigil.art.pl
Studio 1: piotrkowska 25 / studio 2: 6 sierpnia 1/3 lok.7
Łódź

tel. kontaktowy: +48 426 319 171
adres e-mail: sigils@wp.pl

O nas

Sigil Tattoo z Łodzi istnieje od 1998 r. Pod tym szyldem pracuje wielu tatuatorów w Studiu 1 (Piotrkowska 25) i Studiu 2 (6 Sierpnia 1/3), którzy specjalizują się w różnych typach tatuażu (od konwencji realistycznej, watercolour, dotwork, sketch, linework i inne czysto autorskie projekty). W ofercie jest również piercing oraz laser. Poza konwentami (na których udało nam się zgarnąć trochę nagród), bierzemy też udział w różnych akcjach benefitowych (m.in. Otwarte Klatki, Tatuaże Dla Dzieci, Tatuaże Zamiast Futra) i wystawach plastycznych. W studiu odbywają się również liczne guest spoty, na które zapraszamy. www.sigil.art.plArtysta

ADAM KAPUŚCIŃSKI

Przygodę z plastyką zaczął od graffiti. Jednocześnie szlifował warsztat przez serię szkiców ołówkiem. Uczęszczał na kursy rysunku. To doświadczenie pozwoliło mu na błyskawiczny rozwój przy pracy z maszynką do tatuażu. Adam specjalizuje się w tatuażu realistycznym, interesują go zwłaszcza prace w odcieniach szarości. Uwielbia realizować portrety, czyli temat, którego nie podejmuje się każdy tatuator. Potrafi wydobyć z nich głębię, uzyskać efekt trójwymiarowości i umiejętnie pracować z kontrastem. Swoje prace okrasza często misternymi zdobieniami, koronkami, łańcuszkami itp. co daje niezwykłe efekty. Jego projekty powstają najczęściej jako zestawienia zdjęć w technice collage’u. FLASH. Wystawy związane z tatuażem: SZTUKA I TATUAŻ, BLACK 13 Dzięki swojemu profesjonalizmowi, a także wrodzonej skromności i otwartości na klienta, jest niezwykle ceniony i lubiany przez wszystkich, którzy mieli okazję zetknąć się z jego pracami i poznać go osobiście. – 2017 III nagroda na Łódź Tattoo Days, tatuaż realistyczny.

Gdzie można mnie znaleźć ?Artysta

ALEX IVANCH

Tatuażysta z Białorusi pracujący w Sigil Tattoo od 2014. Jego gruntowne przygotowanie plastyczne dało mu szansę szybkiego rozwoju na tatuatorskiej drodze. Od 2001 r. nieprzerwanie rysuje i maluje, najpierw w Szkole Sztuk Pięknych oraz w Liceum Sztuk Pięknych i Designu na Białorusi, a od 2012 studiuje Wzornictwo na Politechnice Łódzkiej. Alex wystawiał swoje prace na co najmniej kilku wystawach, m.in. tymi ściśle związanymi z tatuażem, jak: Sztuka i Tatuaż czy Black 13. Umiejętności Alexa pozwalają mu na swobodne poruszanie się między tatuatorskimi konwencjami. Ze swobodą realizuje również prace realistyczne, jednak preferuje szkice i rysunki będące odzwierciedleniem jego plastycznych pasji. Tematyka, którą podejmuje odnosi się do świata roślinnego, ale i eksploruje otaczającą go rzeczywistość, zarówno wiejską jak i miejską, którą przedstawia często w symboliczny sposób. Poza tatuowaniem, wraz ze swoją żoną Kristiną, projektuje odzież w ramach projektu Ohana Collab. Brali udział w kilku pokazach mody, (m.in. na Gali Amber Look Project w Sopocie) zdobywając prestiżowe nagrody. Za swoje prace w tatuażu Alex otrzymał nagrody: 2016 TATTOO DAYS – Łódź III nagroda, tatuaż mały czarno-szary 2016 TATTOO DAYS – Łódź III nagroda, best in show

Gdzie można mnie znaleźć ?Artysta

WIKTOR

Współwłaściciel Sigil Tattoo (pracuje w Sigil Studio 2). Tatuażem interesował się od wczesnej młodości. Podłożem zainteresowania była fascynacja i zaangażowanie w ruch HC/punk, gdzie tatuaż był i jest integralną częścią wizerunku. Liceum plastyczne, które kończył w Warszawie dało mu przygotowanie do pracy, a techniki pracy maszynką uczył się podpatrując innych. Miał do tego świetne okazje, tatuując gościnnie w różnych studiach w Niemczech, Holandii, UK czy na Cyprze. Wiktor jest bardzo wszechstronnym tatuatorem, lubi zmieniać style, łączyć różne formy i konwencje. Tworzy industrialne i biomechaniczne motywy, lubi mroczne, darksidowe klimaty jak i klasyczny old school. Otrzymał kilka nagród: 2005 I Tattoo Show Warszawa 2006 I Tattoofest Kraków 2007 II Tattoofest Kraków 2009 I Tattoo Festival Łódź 2009 II I Tattoo Festival Łódź 2009 wyróżnienie Tattoo Festival Łódź 2010 I Tattoo Konwent Poznań 2010 III Tattoo Konwent Poznań 2013 III Tattoo Festival Łódź 2013 wyróżnienie Tattoo Festival Łódź

Gdzie można mnie znaleźć ?Artysta

OLGA DURAJ

Zanim wzięła maszynkę do ręki, skończyła liceum plastyczne. Parała się renowacją zabytków i studiowała animację na łódzkiej Filmówce. Podczas studiów malowała lalki do animacji poklatkowej i zajmowała się charakteryzacją filmową. Za swoją pracę w SE-MA-FORZE przy filmie Piotruś i Wilk otrzymała, wraz z całym zespołem, Oskara (!). Olga wykonywała wiele prac, które wymagały niezwykłej skrupulatności i dokładności. To doświadczenie potwierdza jej naturalne predyspozycje do wykonywania precyzyjnych robótek. W Sigil Tattoo zawłaszczyła obszar dla tego typu tatuaży, w których kontur, linia czy detal mają podstawowe znaczenie. To przede wszystkim wzory komiksowe, maori, liternictwo, czy tatuaże geometryczne. Z drugiej strony, te zazwyczaj płaskie, zamknięte, ustalone kompozycje potrafi często przełamać świetnym szkicem i pobawić się cieniem czy efektem trójwymiaru. Niezwykle odpowiedzialna, pracowita i otwarta na klientów, z którymi łapie świetny kontakt.

Gdzie można mnie znaleźć ?Artysta

OLA RAU

Ola jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ola wykonuje autorskie tatuaże w klimacie ilustracyjnym, wykorzystując graficzne i rysunkowe środki wyrazu, w technice: linework, dotwork. Jej tatuaże stylizowane na szkice, rysunki i kompozycje z ciekawymi, niebanalnymi fakturami robią niezwykłe wrażenie. Ola pracuje zarówno w czerni jak i w kolorze.

Gdzie można mnie znaleźć ?Artysta

MONIKA OMN OCHMAN

Monika jest tatuatorką poruszającą się w stylistyce graficzno-akwarelowej. Jej prace wyróżniają się intensywnym nasyceniem barw oraz skrupulatną dbałością o szczegóły. Inspiracje czerpie z nieokreślonych źródeł, często mocno nietypowych.

Gdzie można mnie znaleźć ?


Chcesz umówić się na sesję podczas trwania festivalu ?

Napisz do mnieArtysta

MARTYNA CYNIAK

Martyna Cyniak Tattoo, znana jest ze swoich czarno-szarych, dotworkowych prac, które realizuje na najwyższym poziomie. W jej pracach widać niezwykłą dbałość o szczegół, artystka niezwykle skrupulatna, dokładna a jednocześnie pełna polotu.

Gdzie można mnie znaleźć ?Artysta

ARTEM METRA

Jego unikalny styl jest kombinacją grafiki i neotradycyjnego stylu w tatuażu. Przedstawia swoje prace przede wszystkim w czerni i bieli, przywiązując niezwykłą uwagę do szczegółów. Z tego powodu nie specjalnie lubi się spieszyć przy pracy nad tatuażem, kładzie duży nacisk na jakość nie wielkość. Jego detale często ocierają się o technikę dotwork. Nastrój jego prac zdradza wyraźne inspiracje mrocznymi, niepokojącymi wizjami, które przypominają atmosferę z klasycznych horrorów. Artem lubi również pobawić się liternictwem i ich odpowiednim zakomponowaniem na ciele. Nawet w tej dziedzinie można wyraźnie rozpoznać jego autorski, drapieżny styl.

Gdzie można mnie znaleźć ?Artysta

TARAS KRUK

Mimo licznych inspiracji jakie czerpie ze sztuki tatuażu, najwięcej pasji przejawia w realizacji autorskich motywów neotradycyjnych. Precyzyjny kontur oraz starannie dobrany i położony kolor, sprawiają, że gotowy motyw na skórze wygląda fascynująco. Obok stricte neotradycyjnych tematów, Taras chętniej podejmuje się również realizacji motywów związanych z fantasy.

Gdzie można mnie znaleźć ?