wróć do wyboru edycji
Opublikowano 13 marzec 2017

Zaprasza na wystawę poświęconą historii tatuażu z Birmy oraz pokaz tatuowania ręcznego.

Podczas Lublin Tattoo Days, MUZEUM TATUAŻU z Gliwic, wespół z organizatorami, postanowiło zająć się problematyką tatuażu birmańskiego. Piotr Wojciechowski, fundator muzeum oraz redaktor magazynu TATUAŻ - CIAŁO I SZTUKA zaprezentuje, na czym polega ręczne tatuowanie długą birmańską iglicą z brązu. Ponownie sięgnie po birmańskie tradycyjne narzędzia i wykona nimi tatuaż na publicznym pokazie. Obok tego przez całą imprezę jego Muzeum Tatuażu prezentować będzie swe liczne zbiory związane z historią tatuażu w Birmie.

Na konwencji w Lublinie można więc zobaczyć kolejną terenową wystawę Muzeum Tatuażu. Jest to kontynuacja wcześniejszych wystaw i pokazów Piotr Wojciechowski Collection, jakie oglądaliśmy w poprzednich latach na Gdańskim Tattoo Konwencie (2010 i 2011), na pierwszej edycji warszawskiego Body Art Convention (2011), na dwóch edycjach Wrocław Tattoo Konwent (2012 i 2013), na pierwszej edycji Katowice Tattoo Konwent (2013), na siódmej edycji Tattoofestival Łódź (2013), na drugim festiwalu Sztuka Tatuażu w Kołobrzegu (2014), na trzecim radomskim festiwalu Tattoo Jam (2014), na drugiej konwencji Koszal-Ink w Koszalinie (2016), na pierwszym Warsaw Tattoo Days (2016) na drugiej edycji Giewont Tattoo (2016), czy na trzecim International Tattoo Convention in Minsk w Białorusi (2016). 

Przypominamy, że kolekcja Piotra Wojciechowskiego i jego Muzeum Tatuażu w Gliwicach to jedyny w Polsce zbiór eksponatów, w całości związany z historią sztuki tatuażu. Jest to owoc wieloletniej pasji kolekcjonerskiej redaktora magazynu TATUAŻ, dzięki której w oryginale można oglądać: plemienne narzędzia do tatuowania z różnych stron świata; zbiór elektrycznych maszynek od początków XX w. po czasy współczesne; ksiegozbiór publikacji dotyczących tatuażu od XVIII w.; kolekcja japońskich drzeworytów ukiyo-e z XIX w.; ręcznie wykonywanych motywów na tatuaż (tzw. tattoo flash) z przestrzeni całego XIX stulecia; liczne litografie, fotografie i pocztówki z poprzednich stuleci... Słowem wszystko, co ma jakikolwiek związek z tatuażem i ilustruje jego bogatą historię.

Galeria wpisu
Podziel się z innymi