wróć do wyboru edycji
Opublikowano 30 marzec 2017

Workplace to pięć części składowych tworzących jedną pop punkową całość

Pięciu kolesi tak samo różnych jak skupionych na tym aby wspólnie grać to, w czym są najleps


Zespół założony w 2008 roku przeszedł długą drogę pełną wzlotów mniejszych i większych, zmian stylistycznych jak i personalnych. Na początku było to tylko nieśmiałe marzenie, jakie Karol „Czarli” Iwaniak dzielił wraz ze swoim bratem, Maćkiem. Z czasem z towarzyskich spotkań z instrumentami wykluł się pierwszy pełny skład, który na przestrzeni lat wyklarował się do stanu obecnego. Kamil „Drops” Malczyk na wokalu, Karol na gitarze i drugim wokalu, Michał „Mikes” Surdacki na gitarze, Maciej Iwaniak na basie oraz Sebastian Sobiecki na perkusji – oni tworzą Workplace od 2016 roku.

Wcześniej Workplace istniało jako czteroosobowa formacja z Czarlim na wokalu. W takiej konfiguracji w 2013 roku wydali pierwszą oficjalną Epkę zatytułowaną „Blind Reflctions” oraz kolejnym singlem „Monsters” dotarli do półfinałów 7. edycji Must Be The Music, emitowanego przez telewizję Polsat. Nastepnie w roku 2014 Workplace zawiesiło działalność.  

Rok 2016 jest znaczący dla Workplace z kilku powodów. W styczniu zespół oficjalnie reaktywował się po blisko dwuletniej przerwie. W czerwcu opublikował singiel „Brand New Choices” wraz z teledyskiem. W październiku tymże singlem znalazł się w zwycięskiej finałowej dziesiątce III edycji konkursu Skoda Auto Muzyka, startując z grupy Tomsona i Barona z Afromental. 

Obecnie na marzec 2107 roku zespół zaplanował wydanie drugiej EP zatytułowanej "Never Too Late".


Galeria wpisu
Podziel się z innymi