wróć do wyboru edycji
Opublikowano 11 marzec 2018

Premiera zagra na Lublin Tattoo Days 2018 !


Premiera to nie zespół. Premiera to logiczna konsekwencja nigdy nie kończącego się dorastania w mieście prowincjonalnym, mieście niby na uboczu, a jednak w centrum, mieście nie mającym nic do zaoferowania a oferującym - setki niekończących się torów wiodących do miejsc ograniczonych wyłącznie wyobraźnią jego mieszkańców.

To właśnie tutaj w 2002 roku trzech niepokornych nastolatków - SW(mc), BERS(mc) i KOŁCZ(dj) wkroczyło na drogę wiodącą do spełniania swoich muzycznych marzeń. Owocem owej kolaboracji były 2 niezależne wydawnictwa "Premiera" oraz "Lepiej Późno Niż Za Wcześnie".
Po ośmiu latach grania w klasycznym trio, chłopaki doszli do wniosku, że czas rozszerzyć skład o live band. Do zespołu zaczęli dołączać kolejni muzycy - Wochen - bas, Płotek - perkusja, Maciek - instrumenty klawiszowe, Marek Kołodziejczak a następnie Piti - gitara. W krótkim czasie nagrali Epkę "Premiera EP". Niezliczone ilości prób, koncertów na przeróżnych festiwalach, juwenaliach, przeglądach oraz hektolitry z trudem przetrawionego alkoholu scementowały skład.

Wiele ciężkiej pracy, wyrzeczeń, wątpliwości, nieprzespanych nocy, kłótni z naszymi kobietami doprowadziło nas ostatecznie do miejsca w którym jesteśmy dumni z tego co możemy Wam zaprezentować. Pomimo przeszło 15 lat działalności, sercem Premiery nadal jest nieposkromiona pogoń za muzycznymi marzeniami, których początkiem i końcem jest pewne niepozorne, malownicze miasteczko w centrum Polski.

Galeria wpisu
Podziel się z innymi